TAKIM OYUNU STRATEJİSİ

1. ÖNCELİKLİ HEDEF DEKLARE EDİLEN KONTRATI YAPMAKTIR (VEYA RAKİBİN DEKLARE ETTİĞİ KONTRATI BATIRMAK), BİLAHARE FAZLASI İÇİN MÜCADELE EDİLİR.(1 VEYA 2 FAZLA YAPMAK İÇİN KONTRAT KESİNLİKLE RİSKE EDİLMEZ). ANCAK RAKİP BİZİM ZONUMUZA VEYA ŞLEM KONTRATIMIZA BARAJ YAPTIYSA İLAN ETTİĞİMİZ KONTRATTAN DAHA FAZLA PUAN ALACAK ŞEKİLDE FAZLA BATIRMAYA GAYRET ETMELİYİZ. BİZ BARAJ YAPTIYSAK, RAKİBİN İLAN ETTİĞİ KONTRATTAN ALACAĞI PUANDAN DAHA AZINI VERECEK ŞEKİLDE BATARA RAZI OLABİLİRİZ. (ZONDA 4 KONTRATIMIZA ZONSUZ DURUMDA 4♠ İLE BARAJ YAPAN RAKİBİ ALMAMIZ GEREKEN 620 PUANI TELAFİ ETMEK İÇİN EN AZ 4 BATIRMALIYIZ, RAKİP DE ZONDA OLSAYDI 3 BATAR YETERLİ OLACAKTI)

2. UYGUN ZON (BİZ ZONSUZ RAKİP ZONDA)DURUMUNDA BARAJ AÇIŞLARINDA VE BLOKATİF KONUŞMALARDA DAHA DİSİPLİNSİZ OLUNABİLİR.(RAKİPLER ZONSUZ BİZ ZONDAYSAK [TERS ZON DURUMU} TEMKİNLİ DAVRANMALIYIZ, EŞİT ZON DURUMUNDA NORMAL KONUŞMALAR YAPILMALIDIR) (BU TÜR DURUMLARDA 2-3-4 KURALI UYGULANIR. TERS ZONDA 2 EKSİĞİ, EŞİT ZONDA 3 EKSİĞİ, UYGUN ZONDA 4 EKSİĞİNE BARAJ AÇILIŞI YAPILIR. ORTAKTAN DA 1 LÖVE GELECEĞİ HASAP EDİLEREK KONUŞULUR. ÖRNEĞİN 3 SEVİYESİNDE BARAJ AÇILIŞI YAPILACAKSA [6+3=9 LÖVE] EŞİT ZON DURUMUNDA 6 LÖVELİK [TOPLAM] ELLE AÇIŞ YAPILABİLİR, UYGUN ZON DURUMUNDA 4 SEVİYESİ BARAJ İÇİN 10-4=6 TOPLAM LÖVE YETERLİDİR.)

3. YARIŞMALI KONUŞMALARDA ORTAKLIKTAKİ KOZ SAYISI YARIŞACAK SEVİYEYİ %80 BELİRLER.(BİZDEKİ TOPLAM KOZ SAYISI 8 İSE 2 SEVİYESİNDE, 9 İSE 3 SEVİYESİNE KADAR YARIŞILABİLİR- BİZDEKİ VE RAKİPTEKİ PUAN YAKLAŞIK OLARAK EŞİTSE [17-23]-)

4. ZONDA İKEN ZON İLAN ETMEK VE ÇIKARMAK DAHA KARLIDIR (4/5 İMP-10 İMP). BU NEDENLE ZON % 35-40 İHTİMAL DAHİLİNDE İSE ZONU İLAN ETMELİSİNİZ. ZONSUZKEN % 50 İHTİMAL DAHİLİNDE ZON İLAN EDİLİR.

5. 2'DAN DAHA BÜYÜK BİR KISMİ PUAN KONTRATINA KESİNLİKLE BATIRAMAYACAK İSENİZ ASLA CEZA AMAÇLI KONTR ATMAYIN.

6. FEDA DEKLARELERİ PEK TAVSİYE EDİLMEZ. RAKİPLERİ BATIRMAYA ÇALIŞMAK GENELLİKLE DAHA DOĞRUDUR. RAKİPLER + 620 YAPABİLECEKLER İKEN – 500 BATMAK 3 İMP KAZANDIRIR, AMA -100 KARŞISINDA – 500 VERMEK 12 İMP KAYBETTİRİR!

 

Ziyaretçiler

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam
22
53
75
898
282298