2012 yılı Ocak ayı genel kurul öncesi, kulübümüze üye olan sporcu arkadaşlarımız başkanlık makamı için beni önereceklerini söylediklerinde düşünmek istediğimi belirttim.
Gerek fakültede gerekse ofiste işlerimizin yoğun oluşu nedeniyle bu görevin üstesinden gelip gelemiyeceğim konusunda endişelerim vardı.Ancak süreç o kadar hızlı gelişti ki genel kurulda oy birliği ile başkanlığa layık görüldüm

Seçimden hemen sonra yönetim kurulunda görevli olan arkadaşlarımız Prof.Dr. Nuri Kalyoncu, Av.Turan Çelik, Mimar Recep Çiçek, Mali Müşavir Ali Ustaalioğlu ve Türkiye Briç Federasyonu Trabzon İl Temsilcisi İbrahim Rüştü Acar ve kulübümüzün sekreteri Hüseyin İnan Özyaşlı ile birlikte yoğun bir çalışma içine girdik.İhtiyacımız olan ileriye dönük yapılması gereken işleri,projeleri planladık.


Öncelikle kulübümüze güzel bir logo kazandırdık ve üyelik kartlarını yeniledik.

Türkiye Takımlar Şampiyonasının Doğu Karadeniz Bölgesi elemeleri 28-29 Nisan 2012 tarihinde Trabzon ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu) lokalinde, briç kulübümüzün desteğinde yapılmıştır.Tüm sporculardan ve federasyondan yoğun tebrik mesajları aldık.


18.05.2012 tarihinde Av.Turan Çelik tarafından ilk briç seminerimiz verildi. Briç öğrenmek isteyen 7 kişilik bir grup Av.Turan Çelik tarafından kurslar programına alındı ve kurslar devam etmektedir.


Kulübümüzde hergün Lehman turnuvaları yapılmakta ve hafta sonları ikili turnuvalar devam etmektedir. Bizler briçte eğitimin çok önemli olduğuna inanıyoruz.Kulübümüzde ders platformunda eğitici tartışmalar yapılmaktadır.


Kulübümüzde çok iyi bir arkadaşlık ortamı oluşmuştur.2012 yılında Av.Nuray Cicerali ve Hakan Şimşek ikilisinin organizasyonu ile Karadeniz Restoranda müzikli akşam yemeği düzenlendi.Eşlerimizle katıldığımız bu yemek çok güzel oldu ve sporcu kardeşlerimiz için iyi bir moral motivasyon kaynağı oldu.


2013 yılında üyelerimizden Doç.Dr. Orhan Veli Doğan'ın Sakarya Üniversitesine profesör olarak tayini nedeniyle yine Av.Nuray Cicerali ve Hakan Şimşek ikilisinin organize ettiği veda yemeği düzenlendi. Arkadaşımız Dr. Orhan Veli Doğan'ı kendisine yakışır bir şekilde uğurladık. Bu şekilde belli aralıklarla eşlerimizle birlikte akşam yemekleri düzenleyip kulübümüzdeki kaynaşmayı artırmak istiyoruz. İleride herkesin üye olması için sıraya gireceği bir kulüp olma iddiasındayız.

Geçen hafta sona eren VIII. Arhavi Briç Festivalinde Trabzon Briç Kulübü büyük bir başarıya imza attı. 28-29 Haziran 2013 tarihinde Arhavi'de turnuvaya 80 çift katıldı. İki gün süren bu  turnuvada sonunda  genel sıralamada kulübümüzden Alaittin Albayrak ve Osman İkinci çifti birinci olmayı başardı. Yine kulübümüzden Mustafa Kul ve Gökalp Eroğlu çifti üçüncü oldu.1 Temmuz günü kulübümüzde gerçekleştirilen ödül töreninde birinci çiftin ödülünü Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Dr. Nevzat Aydoğdu verdi. Aydoğdu, konuşmasında bir Trabzonlu olarak bu başarının kendisini çok memnun ettiğini ve önümüzdeki yıllarda ulusal düzeydeki turnuvalardan bir ya da birkaçının Trabzon'da yapılabileceğinin müjdesini verdi.


Kulübümüzün tanıtımında sportif başarıların çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle önümüzdeki zaman diliminde hep başarılı olmak için çaba sarfedeceğiz. Arhavi'de elde edilen başarının kulübümüzün tanıtımında çok iyi bir yeri olduğuna inanıyoruz.


Yönetim kurulu olarak briç kulübümüzü bölgemize ve ülkemize tanıtmak ve faaliyetlerimizi kitlelere daha iyi aktarmak için internet sayfamızın olması yönünde karar aldık. Bu web sayfası ile bölgemizde briç oynayan ancak kulübümüzden haberdar olamayan sporcuları kazanacağımızı, KTÜ'deki öğretim üyeleri ve öğrencilerden katılım olacağını düşünüyoruz. Bu düşüncelerden yola çıkarak Web sayfamız 1 yıl önce internet ortamında hizmete girdi. Bu yeni internet adresimizde öncelikle briç kulübümüzde benimsediğimiz deklerasyon sistemi ve standartlarını göreceksiniz. Turnuvalardaki sonuçları günü gününe yayınlayacağız. Yurt içi ve yurt dışı briç turnuvaları ve ilgili duyuruları sizlere iletmeye çalışacağız. Yurdumuzdaki ve yurt dışındaki tüm briç sporcuları ile iletişim kurabilmeyi bu internet sitemiz aracılığı ile gerçekleştireceğiz.


En büyük hedeflerimizden biri, Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KTÜ) briçin seçmeli ders olarak okutulmasıdır. Bu konuda öğretim üyeleri ve öğrencilerin desteğiyle briç kulübü olarak her türlü girişimi yapacağız.


Briç ile ilgili bazı özellikleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Briç gerçek ve doğru bir spordur.Bana göre spor dalları içinde en güzeli ve en yararlı olanlarda bir tanesidir. Briç ile ilgili binlerce kitap yazılmıştır. Briçle ilgili değişik oyun sistemleri vardır. Bu sistemleri okumak ve öğrenmek son derece önemlidir. Diğer kağıt oyunlarına hiç benzemez. Bugün oynadığınız bir oyunda, yaptığınız bir hatayı aylarca unutmayabilirsiniz. İnternet ortamında dünyanın her tarafındaki insanlarla briç oynama olanağı vardır. Bu şekilde her milletten dostlar edinebilirsiniz. Bu olanak başka spor dallarından daha çoktur.


Briç bir beyin sporudur. Bunamayı, unutkanlığı önlediğine ve beyin işlevleri için çok önemli olduğuna inanıyorum. Yani beyin için ilaçtır diyorum. Briç oynarken mantıklı düşünebilme, muhakeme etme ve karar verme becerileri gelişmektedir. Hızlı düşünme ve en iyi kararı verebilme yetenekleri artmaktadır. Ortağınızla çok iyi anlaşmanız gerekir. Briçte iyi bir ortak son derece önemlidir. Briç bir ortaklık oyunu olduğu için ortağınızla çok iyi anlaşmanız gerekir. Ortağınıza ve rakiplere saygı göstermeniz son derece önemlidir. Böylece yaşamınızda her türlü kurabileceğiniz ortaklıklarda karşılıklı iletişim kurabilme yeteneğiniz daha da gelişmektedir. Hatta briç sayesinde eşinizle olan ilişkilerinizde dahi olumlu gelişmeler olacağına inanıyorum. Briçte iyi bir ortak bulmak son derece önemlidir. Briç kulüpleri sayesinde düzeyli bir sosyal ortam oluşturabilir ; yeni arkadaşlar ve yeni çevre edinebilirsiniz.


Yönetim kurulu olarak bizler briçe gönül vermiş yeni dostlar bekliyoruz. İnternet sayfamızın kulübümüze çok yararlı olacağını düşünüyor tüm briç sporcularına sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

05.07.2013
                                                                                                  Prof.Dr. Orhan ÖZGÜR

                                                                                           Trabzon Briç Kulübü Başkanı

__________________________________________________________________________________________________

 BAŞKANDAN MESAJ (2)

     Zaman su gibi akıp gidiyor. Göreve geldiğimiz 2012 ocak ayından bu yana 5 yıl geçiverdi. Bu süre içinde 2 seçimli genel kurulumuz oldu. Başkan olarak görevime devam ediyorum. Ancak yönetim kurulunda bazı arkadaşlarımız görevi yeni arkadaşlara bıraktı. Yönetimde herhangi bir kademede görev alan eski ve yeni tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Her birine çok şey borçluyuz. Kulübün bu seviyeye gelmesinde hepsinin büyük katkıları olmuştur. Kulüp yönetim kurulu listeleri mesaj sonrasına eklenmiştir.

     Bu süre içerisinde kulüp olarak önemli turnuvaları gerçekleştirdik. Her yıl eylül aylarında Tonya Kadıralak Yaylasında bir gün süren açık ikili briç turnuvaları gerçekleştirdik .Bu turnuvaya Doğu Karadeniz Bölgesinden geniş katılımlar oldu. Bu turnuva vesilesiyle Tonya Kadıralak Yaylasının tanıtımını da ciddi oranda katkımız oldu. Bu turnuva geleneksel hale gelmiştir ve bundan sonra da her yıl yapılmaya devam edecektir.

     İkinci olarak her yıl yılda bir ya da iki kez Rize İkizdere Ridos Termal Otel’de açık ikili briç turnuvaları gerçekleştirdik. İki gün süren bu turnuvada cumartesi geceleri müzikli yemek tertip ederek kulüp üyelerinin ve eşlerinin kaynaşmasını sağlayamaya çalıştık. Geçen yıl aralık ayında dördüncüsünü yaptığımız Ridos İkili Briç  Turnuvasının ileriki yıllarda ulusal bir turnuvaya dönüşmesi için çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir.

     Geçen 5 yıl içerisinde TBF’nin bünyesinde, kulübümüzün katkılarıyla gerçekleştirilen 2015 Türkiye Kulüpler Takım Şampiyonası Trabzon’da yapıldı. Bu büyük turnuva kulüp tarihimize altın harflerle kazınmış ve en büyük hayallerimizden biri gerçek olmuştur. Ulusal düzeydeki bu turnuvaya  katılan  birçok oyuncudan memnuniyetlerini belirten tebrik ve teşekkürler aldık. Türkiye Briç Federasyonu (TBF) kulübümüzü katkılarından dolayı kutladı ve teşekkür etti. Bu turnuva öncesi yaptığım açılış konuşmasını mesajın sonuna ekledim.

     Bu süre içinde kulübümüzde günlük lehman turnuvalarına, ikili turnuvalara ve yurt çapındaki briç spor kulüpleriyle eşzamanlı yapılan simültane turnuvalara katılım çok düzenli bir şekilde devam ettirilmiştir.

     Kulübümüzün eğitim komisyonu tarafından düzenlenen eğitim seminerleri uzun süre devam ettirilmiştir. Böylece sporcularımızın briç seviyeleri artırılmaya çalışılmıştır. Ocak 2017 ayında milli sporcumuz Süleyman Kolata 3 gün süreyle kulübümüzde uygulamalı briç seminerleri vermiştir. Kulüp sporcularımızla birlikte oynadığı turnuva ellerini de tek tek kendi bilgi ve birikimi çerçevesinde katılımcılar için değerlendirmiştir. Bu seminerler son derece yararlı olmuştur. Benzer seminerler devam edecektir.

    Briç kulübümüze yeni katılan üyelerimiz olmuştur. Sayımız giderek artmaktadır. Kasım 2016’da briç kulübümüzün yeri değişmiştir.Yeni yerimizde faaliyetlerimizi tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyoruz.

    KTÜ’de briçin ders olarak okutulması konusunda henüz ciddi girişimlerimiz olmamıştır. Bunun da en büyük nedeni üniversitede ders verebilecek hoca düzeyinde yeterli kadromuzun olmayışıdır. İnşallah bu hedefimiz de bir gün gerçekleşecektir.

    Yönetim kurulu olarak bizler briçe gönül vermiş yeni dostlar beklemeye devam ediyoruz.Briç sporunun yaygınlaşması için hep beraber omuz omuza vererek hedefimize ulaşacağımıza inanıyor hepinize en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 25.02.2017                                                                           Prof.Dr. Orhan ÖZGÜR

                                                                                        Trabzon Briç Kulübü Başkanı

__________________________________________________________________________________________________

 TÜRKİYE KULÜPLER TAKIM ŞAMPİYONASI

Yomra Spor Kompleksi / TRABZON , 22-27 Ağustos 2015

AÇILIŞ KONUŞMASI

Sayın Protokol Üyeleri, Sayın Briç sporcuları

2015 TÜRKİYE KULÜPLER TAKIM ŞAMPİYONASI’na hoş geldiniz. Trabzon'da ilk kez böyle büyük bir turnuva yapılıyor. Bu turnuvaya ev sahipliği yaptığımız için hem çok sevinçliyiz hem de çok gururluyuz. Büyük bir hayalimiz gerçek oldu.

Bu  turnuva için Türkiye Briç Federasyonunun bize verdiği görevleri kulüp yönetimi ve yönetimin belirlediği organizasyon komitesi olarak yerine getirmeye çalıştık. Yoğun bir hazırlık dönemi geçirdik.

Bu turnuvada spor salonunu bizlere tahsis eden Trabzon Gençlik Spor İl müdürüne, konaklama sorunumuzu Yomra Kız Yurdunu tahsis ederek çözen Kredi Yurtlar Bölge müdürüne özellikle teşekkür ediyorum. Böylesine büyük organizasyonlarda mutlaka  gözümüzden kaçan eksiklikler veya aksayan işler olacaktır. Şimdiden bunlar için affınızı rica ediyoruz.

Turnuva boyunca bizler sizlere her konuda yardımcı olmaya gayret edeceğiz.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Mutlaka Trabzon'a ilk kez gelen sporcularımız vardır. Trabzon'un dünya çapında meşhur turistik yerlerini görmeden gitmenizi kesinlikle istemiyoruz. Buraya bir daha yolunuz düşmeyebilir. Bu fırsatı kaçırmayınız.

Bu cins turnuvaların Anadolu'da yapılmasını, briçin geniş halk kesimlerine yayılmasını gönülden destekliyoruz. Bu konudaki yoğun faaliyetleri nedeniyle  Türkiye Briç Federasyonunu başta başkan Dr. Nevzat Aydoğdu olmak üzere  tüm yönetim kurulunu da kutluyoruz. Anadolu kulüpleri olarak benzer faaliyetlerin her zaman destekçisi olacağımızı bildiriyoruz.

Sözü daha fazla uzatmadan şampiyonaya katılan tüm takımlara başarılar diliyor, gelecek zaman dilimi içerisinde değişik turnuvalarda tekrar birlikte olmayı umut ediyor, tüm sporculara en derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

__________________________________________________________________________________________________________________-

ÜÇ DÖNEM YÖNETİM KURULU LİSTELERİMİZ

2012-2013 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU (ASİL)

1.ORHAN ÖZGÜR (Başkan)

2.NURİ KALYONCU

3.RECEP ÇİÇEK

4.TURAN ÇELİK

5.ALİ USTAALİOĞLU

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1.İBRAHİM RÜŞTÜ ACAR

2.MEHMET ALTUNTAŞ

3.ERCAN EYÜPOĞLU

4.MUSTAFA KUL

5.TEKİN SAĞIR

DENETİM KURULU (ASİL)

1.OSMAN ŞADİ GÜNAYDIN

2.MİTHAT AKYÜZ

3.İBRAHİM ATEŞ

DENETİM KURULU (YEDEK)

1.SAVAŞ ŞAHİN

2.HÜSEYİN TONYALI

3.MEHMET ALİ BAYKAN

_________________________

2014-2015 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU (ASİL)

1.ORHAN ÖZGÜR (Başkan)

2.NURİ KALYONCU

3.RECEP ÇİÇEK

4.TURAN ÇELİK

5.BURHAN EYÜPOĞLU

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1.HAYRETTİN KIZILKAYA

2.NURAY CİCERALİ

3.İBRAHİM RÜŞTÜ ACAR

4.GÜRSEL YULUĞ

5.ŞENOL SEYMEN 

DENETİM KURULU (ASİL)

1.OSMAN ŞADİ GÜNAYDIN

2.MİTHAT AKYÜZ

3.İBRAHİM YÜKSEL

DENETİM KURULU (YEDEK)

1.YENER ERSAN

2.HÜSEYİN TONYALI

3.KENAN KARABULUT 

DİSİPLİN KURULU (ASİL)

1.ÖMER FARUK ALTUNTAŞ

2.OSMAN LİMAN

3.İBRAHİM ATEŞ 

DİSİPLİN KURULU (YEDEK)

1.ALİ USTAALİOĞLU

2.SELÇUK DEĞER

3.ALPER OĞUZ KALAYCI

_________________________

2016-2017 DÖNEMİ

YÖNETİM KURULU (ASİL)

1.ORHAN ÖZGÜR (Başkan)

2.BURHAN EYÜPOĞLU

3.TURAN ÇELİK

4.ŞENOL SEYMEN

5.BÜLENT GEDÜK

YÖNETİM KURULU (YEDEK)

1.HAYRETTİN KIZILKAYA

2.NURAY CİCERALİ

3.GÜRSEL YULUĞ

4.MİTHAT AKYÜZ

5.HAKAN ŞİMŞEK 

DENETİM KURULU (ASİL)

1.OSMAN ŞADİ GÜNAYDIN

2.ALPER OĞUZ KALAYCI

3.KENAN KARABULUT

DENETİM KURULU (YEDEK)

1.HÜSEYİN TONYALI

2.MEHMET YILDIRIM (DOKTOR)

3.SAVAŞ ŞAHİN

DİSİPLİN KURULU (ASİL)

1.ÖMER FARUK ALTUNTAŞ

2.OSMAN LİMAN

3.RECEP ÇİÇEK

DİSİPLİN KURULU (YEDEK)

1.HARUN KARADENİZ

2.MEHMET KELEŞ

3.MEHMET ALTUNTAŞ

Ziyaretçiler

Bugün
Dün
Bu Hafta
Bu Ay
Toplam
45
64
109
1324
300611